Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Jednou z nejzajímavějších a také nejkrásnějších metod jak vzhledově odlišit svou kytaru od stovek ostatních je AIRBRUSH. Tato technika je založena na nanášení barevných vrstev pomocí speciální stříkací pistole s minimálními průměry trysek. Někteří mistři  vzdušného štětce používají šablony, ale jsou i studia kde se stříká " od ruky ". Airbrushem lze udělat fotorealistické obrazy. Celý proces je zdlouhavý a pracný a tomu  odpovídá i vyšší cena. Airbrush studia většinou nejsou specializovaná na jeden druh povrchu, takže můžete k nim přijít s kytarou, autem, motorkou, náklaďákem i letadlem a většinou Vám vyjdou vstříct¨. Pro případné zájemce jsou níže uvedeni profíci, kteří jsou u nás špičkami ve svém oboru. Vždy je uveden přímý link na jejich web stránky a ukázky z tvorby pro lepší představu co tito pánové dokážou....


Prvním v prezentaci airbrushových kouzelníků je náš kamarád Michal Mašek, který svým mistrovstvím vylepšil kytaru z padouku, kterou najdete v galerii výroba kytary 2.    Odkaz na jeho webové stránky je v sekci zajímavé odkazy na hlavní straně.  Místo působnosti - Příbramsko.


Obrazek


Fotky,  které od Michala prezentuji jsou z nástřiku pouťové atrakce velikosti přívěsu kamionu.


 

Obrazek


 

I v téhle extrémní velikosti, kde je vždycky těžší udržet souměrnost je vidět že Michal umí.

 

Obrazek


Následující obraz, v originálu od Borise Valejo, který Michal udělal ve velikosti 1,7 x 2,5 m.


 

Obrazek 

Druhým mistrem na kterého se můžete obrátit je Zdeněk Obrtel  www.airbrush-oz.cz  Zdeněk je z Opavy. Na svých stránkách má napsáno - Vládce vzdušného štětce. A vládne mu opravdu dobře.

 

Obrazek

 

Ze Zdendova archivu jsem vybral tentokrát dvě helmy. První je motokrosový ďáblík. Druhá helma je trochu víc hardcorre, ale zpracování obou nemá chybičku.

 

Obrazek

 

Třetím airbrusherem je Martin Kavan.  www.mkairbrush.com z Chomutova.


Obrazek

 

Z Martinových malůvek mě nadchl MR. Bean na dveřích Mini. Druhý obrázek je opět pro vyznavače tvrdšího ražení.


ObrazekNa Praze 4 najdete další studio, které podává vynikající grafické výkony. Jmenuje se B2  www.b2.cz


 

ObrazekObrazek 

 
 
 
 
Z produkce B2 jsem vybral obrázky dvou helem s lebkovou tematikou. Každá je na trochu jiný způsob, ale provedení obou je velmi kvalitní.

Pokud bydlíte někde pod Špilasem nebudete to mít daleko k Rosťovi Vajbarovi z Kounic u Brna.  www.sweb.cz/airbrushstudio/
 

ObrazekObrazek

Rosťa má ve své galerii také velmi povedenou kytarovou ukázku na téma Les Paul. Gibsnovskou kreaci doplňuje dračí ukázka nádrže z motorky.

Předposledním představeným autorem je můj kamarád Míra Kříž. Velmi šikovný člověk s mnoha zájmy. Míra je od Hradce Králové a kromě airbrushe najdete odkaz na jeho stránky i v sekci kytary a řezba.
  www.airbrush.nolimit.cz

Obrazek

 


Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším brusherem je studio s názvem AIR PAVEL www.airpavel.cz   z  Jindřichova Hradce. Z jeho prací jsem vybral dvě kytary.

 

web001.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

web002.jpg

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledním představeným studiem je PN Design www.pn-design.cz  Studio vlastní Pavel Nešpor a je z Kralup nad Vltavou.

 

 

aimg_0824.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aimg20.jpg