Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časopis Pařát je na trhu už deset let. Je to metalový časopis s hlavním zaměřením na tvrdší odnože. Vychází jednou za dva měsíce. Jakožto rockeři jsme s pařátem navázali spolupráci a tak vždycky když se bude schylovat k vydání aktuálního čísla najdete na těchto stránkách fotku obálky ( aby jste věděli jak vypadá a na stáncích ho spolehlivě poznali ) a stručný výpis jeho obsahu. ROCK ON !!!! 
Více informací na  www.paratmagazine.com 

 

PAŘÁT MAGAZINE - Číslo 37

PAŘÁT MAGAZINE - Číslo 37 

 


HLAVNÍ ČLÁNEK
 
BELPHEGOR
U velkých firem, jako je Nuclear Blast, platí, že doba před oficiálním vydáním desky je tradičně věnována propagačním činnostem, bombardování magazínů promo materiály a také intenzivního zapojení muzikantů, kteří musí na chvíli vyměnit mikrofony a pódia za telefonní sluchátka a trpělivě odpovídat na leckdy nudné, leckdy zákeřné otázky novinářů. Nejinak tomu bylo u rakouské kapely BELPHEGOR, která svou novotinu „Blood Magick Necromance“ představí posluchačům až počátkem příštího roku. Ovšem zpěvák a kytarista Helmuth je již v plné permanenci, o čem ostatně svědčí jeho úplně první reakce: „Omlouvám se, že jsem tě nechal čekat, předchozí interview trvalo trochu déle.“ Součástí tohoto rozsáhlého kompletu je též průlet všemi řadovými nahrávkami kapely.
 
Další interview:
 
AGALLOCH
ATHEIST
ATTACK OF RAGE
CLITEATER
CRADLE OF FILTH
DESULTORY
FEJD
GORGOROTH
HEAVING EARTH
IMPALED NAZARENE
LE SCRAWL
OV HELL
SAMAEL
SINISTER
 
A dále?
 
 
EVERLASTING DARK – Return To Darkness / CD
Ač jejich muzika stále vychází z doom metalu a kdysi na něm i začínali, vývoj je zavál dál, což můžete posoudit na jejich novém albu „Return To Darkness“, které je součástí tohoto čísla Pařátu. Uvnitř časopisu najdete též rozhovor s kapelou, komentáře k jednotlivým skladbám a představení všech členů Everlasting Dark.
 
25 LET GOTICKÉHO ROCKU V ČESKÝCH ZEMÍCH
Unikátní historický souhrn končí třetím dílem a prostor v něm dostanou kapely jako XIII. Století, Bratrstvo Luny, Alvaréz Peréz atd.!
 
METAL ZA ŠKOLNÍ KATEDROU
Jaké to asi je pro učitele, kteří ve svém volném čase vymění žáky za dav metalových fanoušků, vezmou do ruky mikrofon nebo nástroj a řádí se svou metalovou kapelou? Žijí dvojím životem - v práci učitel, v osobním volnu metalový maniak (smích)? Jak se na jejich metalovou příslušnost dívají jejich žáci či úzkoprsí kolegové? Slovo jsme dali aktivním muzikantům na české metalové scéně a zároveň učitelkám či učitelům na základních a středních školách. Možná se budete divit, kdo všechno tato kritéria splňuje, jaké má na dané téma názory a poznatky.
 
VZPOMÍNKY NA MADHOUSE – 1. část
Řadu let byl pořad Madhouse na Óčku pravidelným průvodcem po tvrdě rockové scéně. Možná už jste se doslechli, že to má za sebou, zpopelněn bez obřadu. Ovšem nic netrvá věčně a tak je dobré to vnímat. A třeba se i nevážně ohlédnout za tím příjemnějším, co uvízlo v paměti. Prosincový Pařát nabídne 1. část pohledu Michala Husáka do zákulisí tohoto pořadu.
 
METAL A VÁNOCE
Pro někoho svátky klidu a míru, křesťanská tradice či důvod k dodržování nejrůznějších zvyků, pro jiného jen byznys pro obchodníky, pouhá nutnost v zajetí stresu a shánění dárků či vhodná záminka k neřízené konzumaci čehokoliv. Ačkoliv lze na fenomén vánočních svátků pohlížet všelijak, těšit se na ně nebo je odmítat, nepochybné je, že v hudební oblasti tato událost neovlivňuje pouze sterilní popík, ale v malé míře i sektor tvrdého rocku, punku či metalu. Některé takovéto případy zachycuje i tento článek.
 
PROFILACE
V této rubrice vám v prosincovém Pařátu přiblížíme dvě skutečné choroby. Řecké brutal death metalisty CEASE OF BREEDING, kteří se v létě prezentovali prvním albem \"Sounds Of Disembowelment\", z něhož tečou litry krve, a běloruské porno-gore-grindery ANAL GRIND, disponujícími pro změnu novým výliskem \"Born To Porn.   
 
LIVE
Pohled na pražský koncert Gorgoroth a do nitra festiválku Phantoms Of Pilsen 4
 
SCENE REPORT – Srí Lanka   
Srí Lanka, či správněji Šrí Lanka, je stát na ostrově Cejlon v Indickém oceánu, jihovýchodně od indického subkontinentu. Země, která se v roce 1948 osamostatnila z britského impéria, má dnes kolem 20 milionů obyvatel. V očích (nejen) metalového Evropana samozřejmě tvrdá exotika, ale jak vás tento report přesvědčí, též Srí Lance není metalové dění cizí.
 
LABEL STORY – Firebox Records
Pokud máte rádi melancholickou muziku vycházející z kořenů doom metalu, možná vám něco bude říkat jméno finského labelu Firebox Records. V jeho releases listu jsou k mání i podstatně tvrdší spolky, ovšem melancholie drží prim a je to i cesta, kterou se míní ubírat dál. Dle slov zakladatele a momentálně jediného zaměstnance Ramiho je to melancholie mainstreamová, která mu tak dovolí mít pod sebou i sub-labely s podstatně nižšími ambicemi prodeje.  
 
ZA HUDEBNÍ CLONOU – Hell.cz 
Možná se na jejich show během roku někdo zajde podívat jen tak ze zvědavosti, ovšem proslulost si toto seskupení vydobylo zejména svým každoročním účinkováním na festivalu Obscene Extreme. Do takového extrému náramně zapadnou.
Studio Hell.cz není jen o bizarních show, ty dělají aktéři hlavně pro pobavení sebe sama a zjištění práhu své bolesti. Vlastní závěs už pro nás rutinou je (pokud se nejedná o nějakej speciál jako např. tandem, kdy jeden visí a druhej visí za něj, pod ním, tzn. double demage), což ale nesnižuje osobní prožitek,“ říká mimo jiné FouSage, který vám v tomto článku přiblíží nejen něco z pozadí proslulých show. Dopředu upozorňujeme na nevhodnost textu pro slabší povahy (smích).  
 
JEDNOČLENNÉ KONCERTUJÍCÍ KAPELY
V jednom z tématů prosincového Pařátu vás seznámíme s několika death/grindovými kapelami, které ve skutečnosti tvoří pouze jeden člověk. Ovšem nejsou to žádné PC slátaniny na zabití volného času, tyhle kapely KONCERTUJÍ, jezdí po světě, renomované undergroundové labely jim vydávají alba atd.
Kdo z muzikantů si občas neřekl, jak je nejlepší si vše udělat sám, na nikoho se nespoléhat? V prosincovém Pařátu vás se všemi klady a zápory takového rozhodnutí seznámí lidé z kapel jako Anal Penetration, Putrid Pile nebo Bloodsoaked.
 
PRAVDA O SKUPINÉ METALLICA
Vydavatelství Nava přináší na knižní pulty titul s názvem Justice for all: Pravda o skupině Metallica. Představení této knihy najdete uvnitř časopisu, stejně tak jako soutěž hned o 3 tyto knižní exempláře! 
 
METALOVE DŘISTY
Fusateho svérázný ostravsky pohled na události, kde death metal vítězí nad marastem vezdejším.
 
REDAKTORSKÁ BODOVACÍ TABULKA
Máte možnost porovnat náš hudební vkus s vaším. 37 recenzovaných alb v bodovací tabulce + bonusové nahrávky již mimo ni. 
 
BAREVNÉ PLAKÁTY A2 
BEHEMOTH / CRUADALACH a DEBUSTROL / GLEN BENTON